A101 AKTÜEL ÜRÜNLER STRATEJİSİ

 • A101 ilk açılışını 2008 yılında yapmıştır. 2009 yılında Turgut AYDIN tarafından satın alınmıştır. A101 marketler zinciri kuruluşunu ve yönetim değişikliğini takip eden yıllarda hızla büyüyerek Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermeye başlamıştır. A101zinciri günümüz itibari ile 800’ün üzerinde aktif olarak hizmet veren mağazaya ve binlerce çalışana sahiptir. Her gün ortalama 2,5 milyon müşterinin alışveriş yapması için değişmez adresi haline gelmiştir. Türkiye’nin en büyük yerli marketler zincirinden biri olma özelliğini taşır. Kaliteli ürün ve uygun fiyat politikasını tüm marketlerinde birer standart haline getiren ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle kendini kanıtlamış ve istikrarlı büyümesini sürdürmüştür. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan A101 aktüel ürünler kataloğundaher haftayüzlerceürünlerde indirime gitmektedir. Bu ürünler şu şekilde sıralanmaktadır.; Süt ve Sütlü Mamuller, İçecekler, Bisküvi ve Şekerleme, Kuruyemişler, Bakliyat ve Unlu Mamuller, Konserve ve Baharatlar, Margarin ve Sıvı Yağlar, Meyve ve Sebzeler, Dondurma ve Dondurulmuş Ürünler, Deterjan ve Temizlik Ürünleri, Kağıt Ürünleri, Kozmetik Ürünleri ve Gıda Dışı ürünler sağlamaktadır.

   

  A101 marketleri “Harca Harca Bitmez” sloganıyla yola çıkmıştır. Bu slogan doğrultusunda hizmet vermeyi değişmez bir amaç olarak kabul etmiştir ve tümAktüelürünlerinde kalite ve uygun fiyat garantisi sağlamayı başarmıştır. A101 zinciri yılın hemen her günü özel indirimler ve kampanyalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede kısa vadede hesabını bilen insanların vazgeçilmez alışveriş noktası haline gelmiştir. Trabzon doğumlu olan Turgut Aydın bu başarısı ile örnek Anadolu girişimcisi olduğunu kolayca kanıtlamıştır. 2015 yılı itibariyle A101 marketler zinciri ve sahip olduğu şirketleri dahil olmak üzere toplamda 36 bin insana iş olanağı sağlamıştır.

   

  A101 Hangi Günler İndirim Yapar


  A101 marketler zinciri tarafında ülke genelinde her hafta Perşembe günleri aktüel indirimler yapılmaktadır. Bu indirimleri A101’in resmi web sitesinde her hafta düzenli olarak öğrenebilirsiniz. A101 broşürü cazip indirimli ürünleri içerisinde bulundurmaktadır. Sizlerde A101 kataloğunda bulunan aktüel ürünler hakkında bilgi almak ve piyasadaki ürünleri karşılaştırmak istiyorsanız A101’in resmi sitesinde bulunan aktüel ürün kataloglarına mutlaka göz atmalısınız. A101 her şehirde hatta tüm ilçelerde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük marketler zincirini kuran A101 müşterilerine piyasada satılan ürünlerden daha uygun ücretle ürünlerini satışa sunar. Her hafta büyük bir ilgi ile sabahın erken saatlerinden A101 mağazalarının önünde insanları görebilirsiniz. A101 marketlerinde raflar düzgün, tezgahlar pırıl pırıl ve güler yüzlü çalışanları göreceksiniz. Tüketiciler artık gelişi güzel dağınık ve düzensiz mağazalardan alışveriş yapmak istemiyor. Müşteriler günlük özenle hazırlanmış ürünler istemektedir. A101 mağazalarının tüm ürünleri günlük ve tazedir. Özellikle sebze ve meyve reyonunda özenle dizilmiş olan ürünler taze ve uygun fiyattadırlar. A101 aktüel market zincirleri sağlıklı ürünleri uygun fiyat politikası ile müşterilerine sunup, en iyisi yapma felsefesi ile büyümeye devam etmektedir.

   

  Ekonomik güvenli ve kaliteli hizmetin yanından kurumsal anlamda da bulunduğu bölgeye en uygun fiyat cazibesi ile büyük katkıda bulunmaktadır. Temel ihtiyaç ürünlerinizi size bir komşu kadar yakın, eğitimli ve güler yüzlü personeli ile A101 mağazalarından rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. A101 her hafta harca harca bitmez sloganı ile uygun fiyata alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için önceden aktüel broşürünü resmi web sitesinde yayınlamaktadır. A101’in bulunduğu yerlerde broşürleri çalışanları tarafından vatandaşlara dağıtılmaktadır.

   

  A101’in Hedefi Nedir


  A101genel olarak ülkedeki vatandaşlara en ucuz fiyata kaliteli ürünleri satmayı hedefler. A101 ülkede en çok mağaza unvanına sahip bir firmadır. A101 müşterilerine güler yüzlü elemanları ile oldukça samimi bir hizmet vermektedir. A101 bu yönü ile aktüel ürünlerini haftalık olarak aksatmadan ve büyük bir titizlik içerisinde sunmaya gayret ediyor. Aktüel ürünlerin bulunduğu sitelerde ise pek çok vatandaş katalogların takibini kolayca yapabilmektedir. A101 81 il ve 890 ilçede sayısız bir şekilde hizmet vermektedir.

   

  A101’in Hisseleri Kime Aittir


  Hisselerin büyük bir kısmı Aydın ailesine aittir. Aile dışında aşağıda bulunan kişiler arasında belli oranda alınmıştır. A101 kimin malı, kimin firması gibi bir yaklaşım içeren sorunun cevabı tabi ki net bir kişi değildir.Birçok ortaklığı bulunan marketin hisse payları aşağıdaki gibidir.

  • Aydın Ailesi (Turgut Aydın 52.92 hisse sahibi)
  • İrfan Hacıosmanoğlu (21.84 hisse sahibi)
  • Forum Süt (6.00 hisse sahibi)
  • Murat Sungurlu (3.89 hisse sahibi)
  • Hasan Sayın (3.89 hisse sahibi)
  • Asım Sayın (1.38 hisse sahibi)

  Üzerine tıklayın site: e-aktuelurunler